stage_ctverec
Uncategorized

Main Stage #UIOP sype hudební perly od začátku do konce

Asi nejnabitější dramaturgii má letos hlavní scéna United Islands v Kinského zahradě. V pátek 19.6. startuje už v 15:30 originální kytaristkou Electric Lady a v sobotu s úderem 11:00 rozehřeje publikum famózní duo Dva s jejich tanečním mixem v duchu lo-fi elektroniky. Na této scéně platí více než na jiných, že hlavní hvězdy hrají po celý den, nikoli jen v primetimovém podvečerním a večerním čase. Např. Zrní a hosté se na fanoušky chystají v pátek již v 17:45 a legendární Monkey Business to v sobotu roztočí už ve 14:00.

Jak již bylo řečeno v pátek v 15:30 odstartuje program Electric Lady – kytaristka, zpěvačka a skladatelka s osobitým funk-rockovým zvukem, který zaujal amerického producenta a bubeníka Kirka Covingtona natolik, že ji doporučil jako žhavého koně legendárnímu výrobci kytar Fender, jehož ambasadorkou tzv. official Fender artist, se jako jediná tuzemská hráčka vzápětí stala.

Na ni naváže další projekt v čele s výraznou ženskou osobností a to brněnská Mucha. Její charismatická a pěkně ostrá zpěvačka Nikola Mucha představí na #UIOP své nové album Josefene!, které je souhrnem emocionálních výlevů průběhu další etapy Nikolina mužipohrdajícího světa.

A krátce před šestou už se na podium chystá kapela Zrní, která nečekaně málem zbourala scénu na předloňském #UIOP na pražské Ladronce. Její zatím poslední album Následuj kojota získalo nominaci na album roku v cenách Apollo a tři nominace na ceny Anděl 2014 a tak se dá předpokládat, že svůj fenomenální úspěch z Ladronky zopakují.

Pro velkou část českého publika bude objevem na slovensku velice populární slovenská trojice The Purist, která se pohybuje na pomezí elektroniky a popu a pronikla až do vysílání hudební stanice MTV.

Páteční večer zakončí elektroswingem inspirovanou kanonádou rytmů pražská čtveřice Mydy Rabycad v čele s charismatickou a půvabnou zpěvačkou, jejíž temperament nutí k tanci i k zemi ukotvené prvky městského mobiliáře.

https://www.youtube.com/user/MYDYRABYCAD

Sobotní program skutečně začíná už v 11:00. Právě tak akorát na to, si cestou nakoupit dobroty z bohaté kulinární nabídky doprovodného programu a vyrazit na brunch s vynikajícím českým duem DVA. To slaví úspěchy po celém světě a  spolehlivě hypnotizuje stage těch nejprestižnějších evropských festivalů.

Hned po nich stage ovládne energický a mladičký estonský kytarista Daniel Levi s neméně energickou kapelou, který zabodoval v písňové soutěži Eurovize písničkou Burning Lights. Spolehlivě donutí poskočit i pokročilé ročníky, i když opravdu milovat ho budou hlavně mladá děvčata, protože na ty má doslova magický vliv.

Od dvou bude patřit pódium legendárním Monkey Business, které není třeba českému publiku představovat. Těšit se můžete na staré dobré pecky, ale také písně z nového alba. Tonya, Matěj, Roman a ostatní se prý strašně těší, jak to letos poprvé rozbalí na open airu.
http://www.youtube.com/monkeybusinessprague

Sotva si stihnete skočit pro nápoje a něco na zub, chystají se na vás zástupci stále zajímavější slovenské scény Bad Karma Boy, kteří přivezou neokoukaný pop rock v pravém slova smyslu ozdobený na výsost povedenými texty a návykovými vokály.

A blížíme se do finále ve znamení dvou britských kapel, které obě platí ze největší objevy letošního roku a brázdí festivalová pódia napříč anglosaským světem.
Crash Island jsou mezinárodně sestavená čtyřčlenná kapela, sídlící v Londýně. Muzikanti ze Španělska, Francie a Jižní Afriky hrají hudbu, na kterou pasuje sice vágní, ale přece jen dost napovídající termín indie rock.

Milou vsuvkou bude koncert pražské elektropopové kapely Midi Lidi, která si svým originálním až recesistním postojem k elektronické hudbě získala početné publikum.

S krátkou pauzou na ně naváže producent a zpěvák William Doyle vystupující pod pseudonymem East India Youth, jehož poslední album Total Strife Forever schytalo rovnou nominaci na prestižní Mercury Prize.

Festival zakončí holandská psychedelická kapela Birth of Joy, která se nechává inspirovat scénou 60. a 70. let. Ale neodříká se ani odkazu klasického rock’n’rollu či boogie a z druhé strany časové přímky modernějších tvrdších rockových variant stoner, grunge a punk.