Doprovodný program

Aktivity u všech stagí budou probíhat v pátek od 14:00 do 21:00 a v sobotu od 10:00 do 21:00. Pokud není uvedeno jinak.Výjimkou je Janáčkovo nábřeží, kde budou aktivity probíhat v pátek od 18:00 do 21:00 a v sobotu od 10:00 do 21:00.

Kinského zahrada

alternativní scéna – divadlo, buskeři, akrobati

Cirkus Tety

pátek 19.6.

Vzdušné akrobatické divadlo, kdy cirkusačky visí na šálách, hrazdě či houpačkách. Po představení jsou závěsy k vyzkoušení pro odvážlivce z publika.
Časy vystoupení: 16:15-16:45, 17:30-18:00, 19:00-20:30, 20:30-21:00

cirkus-tety-

Global Water Dance

sobota 20.6., 17:40 – 18:10

Celosvětový taneční happening na téma pitné vody a globálních problémů s tímto souvisejících.

global water dance

Alternativní hudební, taneční a akrobatická stage u vodní kašny

punQua

sobota 20.6., 13:00 – 13:20, 19:00 – 19:30, 20:30 – 21:00

Česko – kanadská kapela, která hraje keltské i jiné písně.

Los Carlos

sobota 20.6., 15:00 – 15:30

Česká kapela hrající gipsy swing.

Diabolo a yoyo

sobota 20.6., 16:30 – 17:00

Exhibice žonglování s diaboly a yoyem.

diabolo

Discgolf

Vyzkoušejte si jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným od klasického golfu.

disc_golf_large

Stánek Wikipedie

Napište si vlastní článek do Wikipedie. Třeba o vaší oblíbené kapele.

wikimedia

Stánek Amnesty International

Navštivte stánek Amnesty International, největší lidskoprávní organizace na světě, která upozorňuje na různé případy bezpráví a vede kampaně k jejich omezení.

amnesty international crop

Praha stověžatá

sobota 20.6., 14:00 – 18:00

Architektonická dílna pro děti pod vedením airchitekta Kamila Štajgla. Stavění věží a věžiček tajuplné Prahy, jak z pohádkového světa.

Lezecká stěna

Vyzkoušejte si svoji obratnost a fyzickou zdatnost na lezecké stěně za Musaionem.

lezecka stena

Trampolína

Zasoutěžte si ve skoku do výšky na naší trampolíně za Musaionem. Zóna mediálního partnera Kamsdětmi.com, který ve spolupráci s JumpPark připravil pro děti trampolíny.

kamsdetmi

Historické vycházky

start sobota 11:00,
sraz u náměstí Kinských u kašny, délka procházky 90 minut

Téma: Z náměstí Kinských do Zahrady Kinských
Na vycházku se sejdeme na náměstí Kinských, jednom ze smíchovských náměstí a velice stručně si povíme o historii Smíchova a jeho připojení k Velké Praze v r. 1922. Pak se již vydáme do rozlehlé zahrady Kinských a po cestě si budeme nejen ukazovat zajímavosti této lokality, ke kterým patří např. zdejší letohrádek s národopisnými sbírkami Národního muzea nebo dřevěný kostelík sv. Michala, který sem byl v r.1929 převezen ze Zakarpatské Ukrajiny, ale náš výklad se bude týkat i historie celé této oblasti.

Ve spolupráci s Porta Praga.

porta praga

Kulinářské občerstvení

Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje i kulinářské speciality. V gastro zóně najdete například Steak bar Torro Negro, husí játra, Sushitime nebo Vinařství Spielberg. Dále gril s exotickým ovocem, bezpeckové melouny, francouzské palačinky Galetka, skvělé burgry Inspiral burger, Vietnamskou restauraci Gao Den, singapurskou kavárnu či Mojito bar.

Dětská chillout zóna – hrací koutek Rádia Junior

Přijďte si s dětmi oddechnout. Výroba vlastní festivalové placky, malování, hry, knihy a další rozptýlení pro nejmenší návštěvníky festivalu.

kidschillout

Kampa

ostrov oddechu a sportu

Badmintonová hřiště

Zúčastněte se turnaje v badmintonu pod záštitou České badmintonové asociace. Hraje se na dvou improvizovaných travnatých hřištích a v pátek proběhne Open Air Trick shot party se soutěží o ceny. Jako speciální host dorazí česko-kanadská hvězda badmintonu Max Koreny, který předvede své umění.

badminton

Spin ladder

Vyzkoušejte si i stále populárnější švédskou hru Spin Ladder, která je vhodná pro děti od 6 let. Spin Ladder – házení na žebřík, je hra zaměřená na koordinaci a strategii.

spinladder

Le Parkour

Populární pohybová aktivita České obce sokolské zaměřená na překonávání překážek.

le parkour

Airtrack

Trampolínová nafukovací žíněnka pro dětské řádění. Instaluje Česká obec sokolská.

airtrack

Facepainting

Oblíbené malování na obličej pro celou rodinu.

facepainting

Český červený kříž

Ukázky správně poskytnuté první pomoci.

cerveny kriz

Workshopy Endless Eight

pátek 19.6., od 14:00

Exhibice a workshopy brazilského bojového umění: Capoeira pro děti i dospělé – hudba, zpěv a spojení bojových, tanečních a akrobatických prvků, Partner Poi – točení a práce na propojování obou hemisfér mozku s POI, Kids Jóga pro nejmenší a Hulahoop obruče, vše pod vedením zkušených mistrů.

Capoeira

Baby office

Dětský koutek s přebalovacími pulty a kojícím zázemím.

baby office

Náměstí neziskových organizací

Prezentační stánky neziskovek Arnika, Domov Sue Ryder, Nadace Duha, Studentská akademie, NROS, Post Belllum, Člověk v tísni, Jdeteven, Václav Havel Library, Borůvka o.p.s, EDUin o.p.s, Marché Montessori a Miracle childhood

neziskovky

Stan Pražské Quadriennale

Unikátní živá výstava světového divadla a scénografie zasazená do historického centra Prahy, na které nesmí nikdo chybět… Jedenáct inspirativních dní pro profesionály i neopakovatelné zážitky pro širokou veřejnost.

Jóga smíchu

sobota 20.6., 10.00 – 10:45

Umíte se pořádně smát? Vyzkoušejte jógu smíchu. Výjimečný a ověřený přístup, který spočívá v tom, že se každý z nás se může smát bez důvodu, bez vtipů, humoru, komedie či jiných vnějších podmínek. Smích vyvoláváme prostřednictvím kombinace cvičení založených na smíchu ve skupině, očního kontaktu a dětské hravosti, což po určité době obvykle vede k přirozenému a nakažlivému smíchu.

joga smichu

Večerníčkovo kino

pátek 19.6. od 14hod, v sobotu 20.6. po celý den

V roce oslav 50. výročí vysílání Večerníčku nabídne pohádkový program pro děti, které se tak mohou každou celou hodinu těšit na retrospektivní blok od kultovního kluka s papírovou čepicí na hlavě. Chybět nebudou ani tematické výtvarné dílny.

Pohádkové postavy České televize

pátek, sobota

Večerníčka a další oblíbené postavičky mohou děti potkat během festivalu i osobně. Bob a Bobek, Křemílek s Vochomůrkou, Maxipes Fík i oba Jůheláci se budou pohybovat po celém areálu a kdo se dokáže se všemi sedmi maskoty vyfotit, dostane ve Večerníčkově kině na Kampě odměnu. A pozor: nutný důkaz v podobě fotografií.

Montessori školička, školka a škola Miracle childhood Praha 4

Přijďte se s dětmi podívat co nabízíme v Miracle childhood. Představíme Vám moderní způsob učení, kde jsou děti podporovány ve svobodné volbě aktivit na základě individuálního vývoje každého dítěte. Děti budou mít možnost vyzkoušet si Montessori aktivity pro nejmenší i práci s Montessori materiálem a pomůckami, které běžně ve školce a škole používáme.
www.miraclechildhood.cz

11417019_10204859634796293_1199944065_o

DOX na United Islands

Odpoutejte se a přijďte tvořit do DOXu na ostrovech! I letos jsme pro vás připravili rodinné výtvarné dílny s netradičními materiály k aktuálním výstavám, v rámci nichž si můžete postavit vlastní město, letadlo nebo si vytvořit jedinečný cestovní pas. Toužíte-li po originálních taškách, tričkách, po plakátech či katalozích k výstavám, budete mít šanci získat je za skvělé ceny, stejně jako vouchery na vstupenky do DOXu nebo celoroční členství v Klubu přátel DOX.

unnamed

Historické vycházky

start pátek 17:00, sobota 14:00,
sraz u Malostranských mosteckých věží, délka procházky 90 minut

Téma: Ostrov Kampa a Janáčkovo nábřeží
Kampa je nazývána nejkrásnějším pražským ostrovem a opravdu si toto ocenění zaslouží. Ostrov je rozdělen na cca dvě části, v první se nacházejí měšťanské domy i šlechtický Lichtenštejnský palác, druhá část ostrova je pokryta stromy a vytváří tak místo oddychu a procházek. Během vycházky si budeme povídat nejen o tom, jak vznikl podivný název ostrova, ale i o tom, kdy se tady začaly objevovat první domy, jak to bylo s kampskými mlýny a zajímat nás bude i literární historie ostrova, která je spojena s takovými jmény jako Jan Werich, Jindřiška Smetanová, Vladimír Neff a další. Projdeme až k mostu Legií a na závěr naší procházky se vydáme ještě po Janáčkově nábřeží, jehož domy jsou velice reprezentativní a stavěli a zdobili je známí pražští architekti a umělci.

Ve spolupráci s Porta Praga.

Kulinářské občerstvení

Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje, kulinářské speciality, dobrý čaj a kávu i cukrovinky. V gastro zóně najdete například jihoamerický grill El Arriero, Steak Bar Torro Negro, nejen sushi Sushitime, husí játra, ale také libanonské vegetariánské speciality. Dále třeba cheese bistro U Sýráků, Vinařství Spielberg, čajovnu Cherubin, cukrárnu Mozart a kavárnu Costa Coffee.

Střelecký ostrov

odpočinkové aktivity

Kubb

Tradiční švédská hra, která pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů.

kubb

Mölkky

Také hra Mölkky je připisována Vikingům a je založená na trefování kolíků. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji hrát v libovolném počtu hráčů.

molkky

Nyctalus

Živí netopýři a stánek tísňové linky pro všechny pražské netopýry.

nyctaulus

Stánek Českého rozhlasu Jazz a stanice Vltava

K vyzvednutí katalog a hodnocení jazzových alb roku 2014. Možnost stáhnout si do svého mobilu koncerty a rozhlasové hry nebo vyzkoušet fotokoutek.

Dětský ostrov

workshopy a exhibice

Stolní fotbálek Rosengart

sobota 20.6., od 14:00

Turnaj ve stolním fotbálku pro celou rodinu

rosengart stolni fotbalek

Elements Crew

Workshopy a exhibice hiphopu, beatboxu, breakdance, graffiti, a djingu. Můžete se těšit také na malování na fólie a vyrábění street art šablon. Lektory zóny jsou: Jesus – trojnásobný mistr světa v electric boogie, beatboxer a bavič; Radek Brush – vícemistr světa v hiphopu a lektor streetdance.

Elements crew

Janáčkovo nábřeží + ulice Petřínská

Open Mike

Tradiční scéna Open Mike, kde vystoupí, jak zavedená jména české hudební scény, tak zcela nové talenty a odvážlivci z publika bude i letos rovnocenným partnerem všech ostatních scén United Islands of Prague. Ostatně v minulých letech objevila pro širší publikum například Xindla X nebo Václava Havelku III.

Výstava historických vozů

Přijďte si udělat výjimečnou fotografii s krásnými auty. Vystavovat se budou: Austin-Healey Sprite (1959), MG Midget 1500 (1979), Fiat 600 (1969), Ford Capri 1700 (1972). Výstava je v Petřínské ulici.

Výstava fotografií

Výstava fotografií organizace Brontosauři v Himálajích, kteří šíří misi Hnutí Brontosaurus v Malém Tibetu.

brontosauri v himalajich

Trh neziskových organizací

Prezentační stánky neziskovek PN Bohnice, Romea o.p.s a kavárna NROS.

logaaa

Prodejní stánek České televize s DVD, CD a dalšími produkty.

Radio Luxembourg

Velvyslanectví Lucemburska představuje “Studio Laxík”, kde se fanoušci legendárního rádia mohou podělit o svoje vzpomínky a historky spojené s poslechem Radia Luxembourg v bývalém Československu.

laxik

Kulinářské občerstvení

Dopřejte si kvalitní jídlo, nápoje, kulinářské speciality, dobrou kávu, čerstvé džusy a koktejly. V gastro zóně najdete například jihoamerické speciality restaurace BriBri, skvělé hovězí burgry nebo chorvatské ryby na grilu.