Mydy Rabycad, Main Stage, Kinského zahrada
Fotky

United Islands of Prague mají po prvním dni nabito

Druhý den festivalu pokračuje v Kinského zahradě, na Kampě, na Střeleckém a Dětském ostrově i na Janáčkově nábřeží. První den festivalu United Islands of Prague – energie z podia i od diváků. Neuvěřitelnou formu přivezla na první den festivalu dánská formace Alo Wala, která svou show rozhýbala zaplněnou Excelent stage na Dětském ostrově. Raperka Shiwani Ahlowalia předvedla, že je nastupující hvězdou a strhla svou energií všechny fanoušky. Také čeští Mydy Rabycad potvrdili svou pověst a za svůj koncert sklidili nadšený potlesk před zaplněnou hlavní scénou v Kinského zahradě.

I přes nepříliš příznivou předpověď počasí si první den festivalu vyrazilo užít velké množství diváků, kteří se nakonec dočkali i jasné oblohy a slunce.  Na Radio 1 stage na Kampě se skvěle předvedli čeští Lanugo. Na Dětském ostrově mezitím fanoušci skvěle přijali oblíbeného Kapitána Dema, večer zde pak vyvrcholil neuvěřitelně energickou show formace Alo Wala. Na závěr prvního dne v Kinského zahradě dostali návštěvníky do varu Mydy Rabycad v čele se zpěvačkou Žofií Dařbujánovou. „Podle našich odhadů se prvního dne zúčastnilo cca 20 000 lidí. Vážíme si toho, že vyrazili i přes to, že to odpoledne vypadalo na déšť a zůstali s námi. Překvapila nás neuvěřitelně skvělá atmosféra na koncertech, ať už to bylo na hlavní scéně, Dětském ostrově nebo třeba na Jazz stagi u křtu kapely Longital,“ říká David Gaydečka, jeden z organizátorů.

Vyvrcholení festivalu přijde v sobotu, kdy program poběží už od rána. Hned po obědě rozjedou na hlavní scéně Monkey Business svou afternoon party a pak už bude show pokračovat až do rána. Lenka Dusilová s Baromantikou na Kampě, rakouští jazzoví Phanda na Střeleckém ostrově nebo PSH a Live band na Dětském ostrově doprovodí diváky až k večerním koncertům hlavních hvězd, britského ambientního East India Youth a holandských rockerů Birth of Joy.

„Kapely, které jsme letos pozvali, zatím potvrzují svoji pověst vycházejících hvězd hudebního nebe, navíc je diváci první den skvěle přijali. Máme velkou radost jak z Alo Wala a Mydy Rabycad, tak i třeba z Michel Reis Trio nebo tureckých The Away days, kteří se představili na Kampě. Na sobotu máme pro diváky nachystány ty největší pecky, takže věřím, že nám zachovají přízeň a znovu dorazí v tak skvělém počtu i náladě,“ dodává šéfdramaturgyně Barbora Šubrtová.